مقالات


چهارشنبه ٢۷ اسفند ۱۳۹۹ - ٨ : ٢٢
تنظیمات دستگاه جوجه کشی منشورپارس

تنظیمات دستگاه های قدیمی منشورپارس: با توجه به برند کنترلر دستگاه خود تنظیمات زیر را انجام دهید:

جمعه ٨ اسفند ۱۳۹۹ - ۵٤ : ٢۳
دلایل شکست در جوجه کشی

دلایل شکست در جوجه کشی ...

یکشنبه ۳٠ آذر ۱۳۹۹ - ٢٦ : ٢
تفاوت رنده چوب با خاک اره

برای بستر کف در سالن های پرورش جوجه باید از رنده چوب استفاده کنیم

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ٤٢ : ٢
نگهداری جوجه ها در زمستان

همون طور که میدونید برای نگهداری جوجه ها توی فصل زمستون باید شرایط خاصی رو در نظر بگیریم ک

چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹٨ - ۱۵ : ۹
راهنمای پیشگیری از بیماری ها در بلدرچین

باید این مهم را به خاطر داشت که می توان از بروز اکثر بیماری های ویروسی با بکارگیری یک مدیریت خوب و کاربردی پیشگیری کرد . لانه ها باید تمیز و دارای تهویه و دمای مناسب باشند و از ورود جانوران موذی به آنها ممانعت شود. بلدرچین نباید با انواع دیگر پرندگان پرورش داده شود، زیرا به خوبی مشخص شده که گونه های مختلف پرندگان دارای حساسیت های متفاوت در برابر ارگانیسم های عامل بیماری هستند.از آنجا که بلدرچین های جوان به بیماری حساس تر هستند بنابراین آنها باید جدا از بلدرچین های مادر پرورش یابند زیرا بلدرچین های مادر ممکن است به طور تحت بالینی با میکروارگانیسم هائی آلوده باشند و یا به عنوان حاملین عوامل بیماریزا عمل کنند.در مزارع بزرگ پرورش بلدرچین توصیه می شود که سرپرست های مستقل جهت مراقبت از این پرنده ها گماشته شوند.

یکشنبه ۱٦ تیر ۱۳۹٨ - ٤٢ : ۱۳
بيماريهای بلدرچين

بيماری ويژه بلدرچين می‌باشد، التهاب و زخم در روده ايجاد می‌شود، بلدرچين به اين بيماری بسيار حساس می‌باشد ميزان ابتلاء در جوجه بلدرچين 100- 15% می‌باشد. در گله‌های مادر کمتر ديده می‌شود. عامل بيماری يک نوع باکتری بی‌هوازی می‌باشد. سرايت بيماری از طريق مدفوع صورت می‌گيرد. مبتلايان روز بروز ضعيف و لاغر می‌شوند اسهال از علايم بارز و عمومی می‌باشد، مدفوع آبکی و برنگ سفيد و پرهای ژوليده، بيحالی و خواب آلودگی از ديگر علايم بيماری محسوب می‌گردد.

شنبه ۱ تیر ۱۳۹٨ - ٤۵ : ۱۱
اهمیت گوشت و تخم بلدرچین از نظر پزشکی

از جمله عناصری که می توان به عنوان عوامل دخیل در مسائل فیزیولوژیک و بیوشیمی بدن از آنها یاد کرد. گروه اصلی است که گروه اول شامل عناصر کربن، هیدروژن، اکسیژن، نیتروژن و گوگرد است که سازنده اجزای اصلی مولکول های بدن هستند که معمولا از طریق آب، چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدراتها وارد بدن می شوند که به دلیل داشتن نسبت قابل توجهی پروتئین و مقداری چربی در لاشه بلدرچین از حضور آنها در بدن با خوردن گوشت این پرنده مغذی اطمینان حاصل نمود

دوشنبه ٢۷ خرداد ۱۳۹٨ - ۳٠ : ۱٠
انتخاب درست گله های مادر بلدرچین

مناسبترين پيشنهاد جهت تشکيل گله های مادری و بدست آوردن تخم هائی با درصد نطفه داری بالا استفاده از ترکيب گله 1 نر به ازای هر 5- 3 ماده می باشد که در اين حالت بيشترين احتمال جهت توليد تخمهائی با نطفه داری مناسب وجود دارد. در هنگام شروع کار می توان از سه روش معمول جهت تشکيل گله استفاده کرد که عبارت اند از:

پنج شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۹٨ - ۷ : ۱٠
انتخاب گله‌های مادر بلدرچین

مناسب ترين پيشنهاد جهت تشکيل گله‌های مادری و به دست آوردن تخم هایی با درصد نطفه داری بالا استفاده از ترکيب گله 1 نر به ازای هر 5- 3 ماده می باشد که در اين حالت بيشترين احتمال جهت توليد تخم هائی با نطفه داری مناسب وجود دارد.

یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹٨ - ۳٨ : ۱٠
اصول کلی پرورش بلدرچین

از مزایای بارز این پرنده، بلوغ زودرس و سرعت چشم گیر فرایند تکثیر می باشد. بلدرچین های ماده (مولد) تقریبا در ۲ ماهگی یا زمانی کمتر از آن ( بسته به نوع تغذیه و شرایط نگهداری) به بلوغ رسیده و شروع به تخمگذاری می نمایند. با تجربه یک دوره تخمگذاری، مولد ها به طور روزانه به مدت زمان تقریبی ۱۸ تا ۲۴ ماه تحت فرایند تخمگذاری قرار خواهند گرفت. همچنین یک مولد با مصرف تقریبا ۴۰۰ گرم خوراک، تعداد ۱۴ تا ۱۶ عدد تخم را تولید می نماید. بخش اعظمی از جیره غذایی ماده ها را پروتئین و کلسیم تشکیل می دهد


تنظیمات دستگاه جوجه کشی منشور پارس

پرورش مرغ بومی

دوره جامع پرورش شترمرغ

دوره جامع پرورش بلدرچین

پکیج آموزشی اصول جوجه کشی